מאמרים

שילוט לעסקים ברמה הגבוהה ביותר

הפרטים הקטנים שיהפכו את יום הגיבוש שלכם למיוחד

אחת לתקופה נהוג בחברות ובארגונים לארגן ימי כיף וגיבוש לצוות העובדים, זו דרך מצוינת לתגמל את העובדים הנאמנים והמסורים, להשקיע בהם חזרה וליצור צוות מגובש ומלוכד המסוגל להתמודד עם משימות מורכבות ולהשיג את המטרות שהארגון קובע בתחילת השנה. העובדים בארגון ממתינים בקוצר רוח לימי הכיף והגיבוש שהמעסיק מתכנן ומארגן עבורם, כך הם נהנים מיום חופש מהעבודה, ממנוחה מלחצי היומיום ומהפוגה קלה מהמשימות היומיות השוחקות בעבודה.

בין אם יש לכם עסק לשילוט ובין אם אתם מנהלים חברת הייטק או משרד עורכי דין – מומלץ לפנות לחברה מקצועית המתמחה בשירות הפקת אירועים לחברות. החברה המנוסה תציע לכם שפע רעיונות ופעילויות בהתאמה למאפייני העסק, מטרת האירוע, מאפייני העובדים ומגבלות התקציב.

יום גיבוש בהתאמה לאופי החברה ומטרותיה

יש מגוון עצום של רעיונות לימי כיף וגיבוש לצוות העובדים, אך מעבר לבחירת ההפעלות חשוב לשים לב לפרטים הקטנים העושים את כל ההבדל מעוד יום כיף לאירוע איכותי עם תוכן מקורי. לכן, חשוב להתאים את התוכנית של יום הכיף או הגיבוש לאופי החברה ולמטרותיה העסקיות. הפקת אירועים עסקיים כמו ימי כיף וגיבוש לעובדים מתחילה בתכנון מפורט של האירוע, בבחירת מיקום והפעלות וביציקת תוכן המשקף את ערכי החברה וחזונה.

במהלך יום הכיף או הגיבוש לעובדי הארגון חשוב להעביר מסרים שיווקיים ומניעים לפעולה, בהתאם לחזון החברה. בתחילת היום המנכ"ל או הבעלים של החברה יכול לשאת נאום קצר ותמציתי, לשתף את העובדים במצבו של הארגון, לציין מטרות חשובות לשנה הקרובה, ולמעשה לרתום את העובדים לטובת הצלחת העסק.

הפקת אירוע המתאים למאפייני העובדים

כדאי לבחור בפעילויות המתאימות למאפייני העובדים, לכן אם חשבתם להפיק יום כיף וגיבוש המתחיל בבוקר או בצהריים ונמשך עד לשעות הקטנות של הלילה, אך רוב העובדים הם הורים לילדים, יתכן ועדיף לבחור רעיונות אחרים. כמו כן, חשוב לבדוק כי ההפעלות מתאימות לכושר הגופני של עובדי הארגון, למצבם הרפואי, למגבלות שונות ועוד.

יש הבדל משמעותי בין הפעלות המתאימות לעובדים צעירים לבין הפעלות המתאימות לעובדים בכל הגילים, גם בני גיל 50 ומעלה. לכן, חשוב לשאוף לארגון יום כיף וגיבוש המתאים לכמה שיותר עובדים, כך כולם ישמחו לקחת חלק פעיל ויהיו שותפים מלאים בפעילויות המתוכננות.

גיבוש קונספט עיקרי

הפקת אירועים לחברות על ידי חברה מקצועית המתמחה בארגון ובהפקת ימי כיף וגיבוש מתחילה בפגישת הכרות ובאפיון החברה והעובדים. צוות החברה מציע מספר רעיונות והפעלות שונות, אך לפני שמחליטים לארגן יום כיף בסגנון שנות ה-80 או יום גיבוש בסגנון המרוץ למיליון, חשוב לגבש קונספט מרכזי ובהתאם לכך לבחור סדנאות, הפעלות, מופעים, אוכל ואטרקציות.

ניתן לגבש קונספט כללי של האירוע כמו ערב בסגנון לאס וגאס, אירוע בסגנון קרנבל ואווירה פורימית, יום כיף בסגנון המערב הפרוע וכדומה.

לא לשכוח מתנות לעובדים

אלוהים נמצא בפרטים הקטנים, לכן גם כאשר מארגנים יום כיף וגיבוש לעובדי החברה חשוב לדאוג לפרטים הקטנים, למשל לארגן מראש מתנות או מזכרות מיוחדות אותן ניתן לחלק בשיא האירוע או בסיומו. יש מגוון רעיונות ומתנות קטנות ומקוריות שהעובדים ישמחו לקבל, עם הקדשה אישית.

בהתאם לתקציב האירוע ניתן לקבל החלטה איזה מתנות לחלק לעובדים, מומלץ לבחור מתנה שימושית ולא לצאת לכדי חובה עם מארזי שי סטנדרטיים או מתנות שאינן שימושיות.

פרטים קטנים שחשוב לשים לב אליהם

כאשר מארגנים יום כיף וגיבוש לצוות העובדים חשוב לתכנן את האירוע לפרטי פרטים, ובעיקר להתמקד בפרטים הקטנים העושים את כל ההבדל. כך לדוגמה, אם מארגנים יום כיף וגיבוש בחוות סוסים הנמצאת בגליל, כדאי לארגן מראש הסעות מאורגנות.

במידה והאירוע מתקיים במשרדי החברה או במקום קרוב, העובדים יכולים להגיע ברכבם, אך יש לוודא כי הם יכולים להחנות את הרכב בקלות, וכך נמנעים גם מבעיות כמו זמן הגעה, והעובדים לא יצטרכו ללכת מרחק גדול ולהגיע מותשים. כדאי גם לדאוג לשמירת חפצים כדי שהעובדים לא יחששו מגניבות ויוכלו להשאיר את התיק במקום בטוח ושמור כאשר הם לוקחים חלק פעיל בפעילויות המתוכננות.

כמו כן, חשוב לבחור תפריט מנצח, עשיר ומגוון, בהתאם לרמת הכשרות הנדרשת ובהתאמה למאפייני העובדים. יש אירועים בהם סושי יתקבל בשמחה על ידי רוב העובדים, בעסקים אחרים העובדים ישמחו לארוחת בשרים על האש עם בירות ואלכוהול.

אולי יעניין אותך גם?

דילוג לתוכן