מאמרים

שילוט לעסקים ברמה הגבוהה ביותר

שלטים לעסקים: לעצב ולתכנן נכון

בכול פעם שאנחנו יוצאים מהבית, העין מיד קולטת שלטים. הם הפכו לחלק חיוני מהחיים שלנו. אתם נוסעים לאורך הרחוב ומיד נתקלים בשלטי דרכים המציינים באיזו מהירות לנסוע, או מהו הכיוון לעיר הקרובה. במקום העבודה שלכם מתנוססים שלטי בטיחות, שלטים המכוונים למעלית, לשירותים. אתם קופצים לקניות בסופרמרקט ומבחינים מיד בשלטים המבהירים לכם איפה הפסטות, איפה מוצרי הניקיון ואילו הנחות ומבצעים מוצעים לכם היום. למעשה, אפילו קשת הזהב המפורסמת של מקדונלדס יכולה להיחשב כשילוט!

שילוט חוץ ושילוט פנים – כמעבירי מידע

אז מה זה בדיוק שילוט? בין אם מדובר בשלטים לעסקים או לצרכים אחרים, שילוט מוגדר בדרך כלל כתצוגה גרפית המיועדת להעביר מידע לקהל.

מהי מטרתו של השילוט?

בדרך כלל, השילוט אמור לשרת כמה מטרות נפוצות כמו: לקדם, לזהות, לספק מידע, לתת הנחיות או להזהיר ולשמור על הבטיחות.

 • שלטים לצרכי פרסום ושיווק

ראשית, השלטים משמשים ברוב המקרים לפרסום ולשיווק של עסקים, חברות או ארגונים. בעוד שמודעות הפרסומת עשויות להיחשב כאילו הן הדרך הטובה ביותר לפרסום ולשיווק החברה, ישנם שלטים אחרים שניתן להשתמש בהם בדיוק למטרה זו.

פתרונות של שילוט חיצוני עצמאי הם בדרך כלל אלטרנטיבה מוצלחת למדי לפרסום המותג. הטכנולוגיה של ימינו מאפשרת להדפיס שלטים ענקיים כמעט בכול מקום, אז למה לא להשתמש בה? הבעיה היא ששלטים מיוחדים כאלה דורשים היתרים, ידע בקריאת שרטוטים טכניים מורכבים, ידע בהתקנה מורכבת, פיקוח ותחזוקה. במקרים כאלה, עדיף להיעזר בחברת שלטים שתוכל לספק לכם את כל הצרכים הנדרשים מהתכנון ועד להתקנה ולתחזוקה של השלט.

דוגמאות לשלטים לצרכים פרסום ושיווק המשתמשים בשילוט מואר, שלא רק מחזק את המותג, אלא גם מבטיח רמת נראות גבוהה גם בשעות החשיכה, ומסייע ללקוחות למצוא את העסק:

 • שילוט פנימי על קיר פרספקס מואר על תשתית אלומיניום ומציין את כל סוגי הגלידה ומחיריהם באופן בולט, ברור ומושך את העין.
 • שילוט חיצוני על ארגז תאורה ברזל במראה עתיק חתוך בלייזר ומפתה את העוברים ושבים ליהנות מאוכל רחוב.
 • שלט חיצוני על גבי עמוד גבוה מאוד, מסוג ארז תאורה פרספקס, מזמין אנשים שרואים את השלט ממרחק רב לבוא ליהנות מעוגות שוקולד אקסלקלוסיביות, וכולל גם חץ המכוון את הקהל באופן ברור לכיוון הרצוי.
 • שלט ענק על מבנה רב קומות המפרסם תחנת רדיו אזורית. השלט עצמו כולל ארגז תאורה אלומיניום עם חזית פרספקס ואותיות תלת מימד
 •  כנראה שלא הרבה אנשים יזרמו פנימה למשרדי תחנת הרדיו, למה להם לעשות זאת? אבל ייתכן שרבים מהם יעבירו את הרדיו לתחנה האזורית שלכדה עיניהם כאשר נסעו ברכב בכביש הסמוך.

שלטים לעסקים – כפיתוי ללקוחות

שלטים לעסקים או שלטי חנויות (בפנים ובחוץ) מסוגלים למשוך לקוחות ולסייע לעסקי החברה. כמו כן, כדי לפתות לקוחות להיכנס פנימה, חלונות הראווה יכולים לעורר סקרנות ולעודד את הלקוחות לנסות ולבדוק מה יש שם בתוך החנות.

שלטים לעסקים מאפשרים לאנשים לדעת שהם במקום הנכון. וחשוב מכך, אם יצרן השלט הוסיף לשלט שתכנן גם מסר המתמקד באיכות המוצר, יש סיכוי שהשלט יוכל ליצור רושם ראשוני נהדר לגבי העסק שלכם, אפילו לפני שמישהו בכלל נכנס פנימה.

שלטים למשרדים או לעסקים – להתמצאות, הכרה וזיהוי

לא משנה אם מדובר בשלטים למשרדים או בשלטים לעסקים, שלטים בכול מקרה יכולים גם לעזור לאנשים להכיר או לזהות את המקום או את המותג. לדוגמה, השלטים עוזרים לנו לזהות באיזה שירותים עלינו להשתמש, גברים או נשים.

מבחינת זהות המותג, החברות קוקה קולה וסטארבקס הפכו עם השנים למותגים שאנחנו מזהים באופן מיידי, ושלטי רחוב גדולים הנושאים את שמות המותגים הללו הם חלק מהאסטרטגיה השיווקית שלהם.

רשתות וזכייניות משתמשות באופן דומה בחזיתות החנויות על מנת לבנות את זהות המוצר שלהם ולגרום לציבור הרחב להכיר אותם באמצעות המיקום שלהם.

חברת שילוט המציעה לכם מחלקת עיצוב עם צוות יצירתי ומנוסה תוכל לעזור לכם לבחור את העיצוב שיבליט את השלט שלכם ויזוהה בקלות על ידי הקהל העובר בקרבת המשרד או העסק שלכם.

דוגמאות לעיצובי שלטים פנימיים במשרדים ובעסקים

 • שלט פנים מעוצב על רקע פרספקס ולוחיות אלומיניום מודולריות הנושאות את שמות העובדים.
 • שלט משרדי זכוכית הנושא את שם הפינה במשרד ״דלפק ייעוץ״.
 • שלט זכוכית מחוסמת כולל הדפסה הכוללת שלט לוגו ושם העסק שמשרדיו נמצאים במקום.
 • שלט פנימי זכוכית מחוסמת כולל הדפסה המציינת אם שם החברה והלוגו שלה, ומפרטת את משרדי החברה והקומה בה הם נמצאים.
 • שלט זיהוי על גבי עמוד של תחנת הרכבת.
 • שלט אותיות דמוי פסל סביבתי באזור החנייה של המשרדים, שלט שאי אפשר לפספס ואי אפשר שלא לזהות.

שלטי הכוונה

שלטי הכוונה נחוצים לנו כדי להתמצא במקומות רחבי ידיים כמו קניון, בית חולים או משרדי תאגידים גדולים. בעזרת שלטים מובנים אלה, סביר להניח שהמבקרים או הלקוחות לא ילכו לאיבוד. מה שגם מסייע לעסקים להימנע ממצב שעלול לשקף ביקורת שלילית על העסק שלהם.

שלטי הכוונה יכולים להיות שימושיים גם לאירועי חוצות בקנה מידה גדול כמו פסטיבלים או מקומות המאופיינים במספר מבנים או מספר כניסות.

שלטי ההכוונה מתאימים לבנייני מגורים ומשרדים, למוסדות, לחניונים לרשויות מקומיות וכן הלאה.

כמה דוגמאות לשלטי הכוונה:

 • שלט הכוונה חיצוני על עמוד פיילון קשתי של בנייני חברת IBC  – מבני תעשייה בע״מ –המציין את כל החברות שמשרדיהן נמצאות במבנים אלה, כגון: כללית- מכון מור, או שטראוס מים בע״מ. השלט מאפשר לכל מי שצריך להגיע לאחת החברות למצוא מיד באיזה בניין החברה נמצאת, ובכך להבטיח לעצמו שאכן הגיע למקום הנכון.
 • שלט הכוונה חיצוני צבעוני עשוי פלדה ואלומיניום דמוי פרח, המאפשר למי שמגיע למקום לברר בקלות לאיזה כיוון עליו ללכת אם ברצונו להגיע ל׳הנהלה׳ או ל׳אחזקה ומשק׳.
 • שלט הכוונה פנימי שטוח בהדפסת HPL המציין היכן נמצאות כיתות הלימוד והיכן חדרי האירוח.

שלטי אזהרה ובטיחות

שלטים המיועדים להזהיר ולהבטיח את בטיחותם של האנשים, הם אחד האמצעים העיקריים להעברת מידע שקשור לבטיחות ולשמירה על הבריאות. ניתן למצוא אותם בפעוטונים, במקומות עבודה, בבתי ספר או במשרדים.

שלטים אלה מספקים מידע ואזהרות לגבי סכנות או איומים החיוניים לשמירה על בטיחות האנשים.

דוגמאות לשלטי אזהרה ובטיחות:

 • שילוט כיבוי אש
 • שילוט לבריכות שחייה
 • שלטי ״אסור לעשן״ או ״אין להדליק אש״ וכו׳
 • שילוט מואר להכוונה לשם מילוט בעת חירום
 • תמרורים שונים ומחזירי אור

מראה השלטים

לבסוף, לא כל שילוט משרת בהכרח מטרה גלויה! לפעמים ניתן להשתמש בשלט רק כדי לשפר את המראה הכללי של החלל או סביבתו. אפשר אפילו להכין שילוט באמצעות ציורי קיר – ללא מטרות פרסום.

דוגמאות לשלטים המתמקדים במראה:

 • שלט דגל פנימי מעוצב ככרכרה עם שני סוסים בחיתוך לייזר.
 • טפט קיר פנימי בחנות גלידה, בהדפסה דיגיטלית בפורמט רחב כולל אלמנטים מובלטים חביבים ביותר.
 • מדבקה ענקית צבעונית ומרהיבה של מוצרי מזון, על ויטרינה של סופרמרקט, בהדפסה דיגיטלית.

אולי יעניין אותך גם?

דילוג לתוכן