מאמרים

שילוט לעסקים ברמה הגבוהה ביותר

עיצוב שלטים לעסקים – למה זה חשוב ואילו שיקולים יש לקחת בחשבון?

שילוט אינה איזו תוספת נחמדה, מה שנקרא: ׳Nice to have׳, אלא הרחבה של הפעילות השיווקית שלכם. אם עיצוב השילוט נעשה נכון, התמורה היא מדהימה. בין אם אתם חברת סטארט-אפ שבוחרת בשילוט בפעם הראשונה, או תאגיד בינלאומי שעומד לעדכן את המיתוג שלו – יש כמה דברים שכדאי לדעת ולקחת בחשבון, בעת הבחירה בעיצוב השילוט של העסק שלכם.

השילוט של העסק שלכם יכול להיות כל דבר, החל משלטים לבניין דרך שלטים למשרדים ועד לשלטים לחנויות, שילוט לבתי מלון או שלטים לרכבים. למרות שכל אחד משלטים אלה עשוי לשרת מטרה אחרת, כאשר עיצוב השלט נעשה נכון הוא יכול:

  • לספק ללקוחות הקיימים וללקוחות הפוטנציאליים שלכם רמזים תקשורתיים מעודנים אבל חשובים.
  • להגביר את המודעות למותג שלכם.
  • ובסופו של דבר, לעזור לכם להמיר מכירות.

לא משנה אם אתם זקוקים לשילוט פנים או חוץ, וגם לא משנה אם השלטים ישמשו למטרות פונקציונליות (כמו שלטי הכוונה או שלטי בטיחות), או להגברת המודעות למיתוג שלכם – חשוב לזכור ששלטים בעיצוב אישי שיותקנו ברחבי המשרד שלכם, אמורים להציע לא רק את הלוגו שלכם, אלא את כל החוויה כולה – החל בהיכרות ועד לסגירת המכירה, וכל מה שביניהן.

הצגת שילוט ברור, תמציתי וממותג בפני הלקוחות, היא חלק חשוב מהפאזל השיווקי של העסק שלכם. למרבה המזל, יש היום מגוון עצום של שלטים מעוצבים ועבודות מיוחדות, כגון:

למידע נוסף, לשאלות ולהצעת מחיר, השאירו פרטים בטופס שבאתר ונחזור אליכם בהקדם

למה השילוט חשוב לעסק?

כדי להבטיח שהשילוט אכן עובד בשבילכם, כדאי להכיר כמה מהסיבות המובילות לכך שהשילוט חשוב לעסק שלכם:

שלטים לעסקים – שמספקים תקשורת ברורה

כאשר לקוחות מופגזים בעומס של מידע (למשל, כשהשלט מכיל המון טקסט ו/או גרפיקה מוגזמת), הם עשויים לחוות את מה שנקרא ׳עומס קוגניטיבי׳. כשזה קורה, הזיכרון של האדם מפסיק לעבוד, בגלל עומס היתר שממטיר עליו המידע.

מכיוון שלאנשים יש כמות מוגבלת של זיכרון שניתן לספוג באותו רגע, כאשר הם נאלצים להתמודד עם מידע רב מדי בבת אחת, הם עלולים לפתח יחס שלילי למותג שלכם, מה שישפיע לרעה על יכולת קבלת ההחלטות שלהם, שזה הדבר האחרון שאתם רוצים כבעלי עסק.

כשאתם מספקים ללקוחות תקשורת ברורה באמצעות שילוט נכון, אתם יכולים לבטל את המחסום שיוצר העומס הקוגניטיבי, ולהגדיל את הסיכוי לביצוע מכירות.

שלטים למשרדים – סוגי השילוט

קיימים שני סוגי שילוט נפוצים: שילוט הכוונה ושילוט בטיחות:

שילוט הכוונה – נועד להדריך את הלקוחות למקום כלשהו, לדוגמה, לשירותים, לחניה, לקופה, לשירות הלקוחות, למשרד הראשי, למשרדים ספציפיים, וכן הלאה.

שילוט בטיחות – נועד להתריע על ציוד בטיחות (למשל, מטפי כיבוי אש או עזרה ראשונה), להזהיר מפני מפגעים וסכנות ומפני אזורים שבהם יש לנקוט במשנה זהירות וכן הלאה.

עיצוב שלטים לעסקים – כדי לתקשר נכון את אופי המותג וזהותו

מחקרים מלמדים שהבחירה של רוב הצרכנים להיכנס לחנות שמעולם לא ביקרו בה, מבוססת על עוצמת השילוט. לעומת זאת, רבים מהצרכנים לא ממהרים לבצע רכישה כאשר השילוט לא עשוי היטב (כמו השילוט שגורם לעומס קוגניטיבי).

מה זה אומר לעסק שלכם? השילוט הוא חשוב, אבל חשוב יותר לוודא שהוא מתאים לחזון המותג שלכם.

אז איך תוכלו להבטיח שעיצוב והכנת שלטים לעסק שלכם, אכן ישקף את האופי והזהות של המותג שלכם? בין אם מדובר בשלטים לבניינים, בשלטים למשרד או בשלטים לרכב של העסק – עבודה עם אנשי מקצוע המתמחים בעיצוב שלטים לעסקים, היא פשוט הכרחית!

שלטים בעיצוב אישי – להגברת המודעות למותג

אחרי הכול, המטרה שלכם היא להזמין שלטים לעסק שיספרו ללקוחות פוטנציאליים בפשטות ובמהירות את הסיפור של המותג שלכם. המשמעות היא שאתם צריכים לבחור בעיצוב שלטים שיצליח להעניק רושם ראשוני נהדר לכול מי שרואה אותו.

חוץ מזה, ייצור שלטים מותאמים אישית, בין אם אלה שלטי מיתוג, בטיחות או הכוונה, יכול להגדיל עוד יותר את מספר הפעמים שבו אנשים ייתקלו בלוגו שלכם, כך שהוא יישאר בזיכרונם.

שלטים בעיצוב אישי – כדי להגיע לקהל הנכון

בין אם מדובר בהדפסת שלטים על מדבקות או בשלטים מוארים (כמו שלטי לד לעסקים), עיצוב שלטים חייב להיות יעיל מבחינת המראה, התחושות והטקסט, כדי שיגיע ללקוחות הפוטנציאליים.

ברגע שהלקוח כבר נמצא בעסק שלכם, אתם צריכים להבטיח שאתם מספקים לו את המסר הנכון. שילוט נכון וברור יכול לעשות את כל ההבדל.

עיצוב שלטים – כאסטרטגיה חסכונית

שילוט יכול להיות אסטרטגיה חסכונית יותר בהשוואה לפרסומות בתשלום. השילוט כרוך בהוצאה חד-פעמית עבור שירות שתקבלו בלי הגבלת זמן. למשל, אם אתם בוחרים לפרסם באמצעות שילוט רכבים ומשאיות, אתם חושפים את המותג שלכם לעיני הקהל במקומות שונים בארץ.

מהם השיקולים החשובים בבחירת השילוט?

נושא עקבי

שלטים לעסקים צריכים להדהד את המיתוג של אותם עסקים, והמיתוג מצדו אמור להעביר את החזון, המשימה והתרבות הארגונית. שמירה על עקביות האלמנטים העיצוביים, הנושא, הלוגו, וערכת הצבעים במדיומים השונים, תשרת היטב את העסק. המשמעות היא שהמראה והתחושה של המותג שלכם, צריכים להופיע כמעין חוט השני בנייר המכתבים, בפרסומות ובשילוט. חשוב לשמור תמיד על עקביות המותג.

רושם ראשוני

יתכן שאתם לא מודעים לחשיבות האיכות והמקצועיות של השלטים למשרד. צרכנים נוהגים לבסס את תפיסתם לגבי העסק לפי השילוט והמיתוג, בתוך שניות. אם השילוט גרוע, הסיכויים למכירות יהיו נמוכים.

הגודל משנה

גודלו ומיקומו של השילוט, בין אם אלה שלטי לד או חריטה, יכולים לפעול לטובתכם או לרעתכם. אנשים מתעלמים משילוט שקשה לקריאה או שאינו בולט לעין. לעומת זאת, שילוט בגודל המתאים למיקום שלו, ישיג תנועה ועניין רבים יותר.

בחירת החומרים

בחירת החומר לייצור השלטים תלויה במספר גורמים:

  • במיקום השלט, בחוץ או בפנים.
  • בפונקציה שעליו למלא, כמו שילוט לבתי ספר המיועד להכוונה או שילוט למשרדים המיועד לבטיחות.
  • בתנאים שישפיעו על עמידות השלט.

אנשי המקצוע יוכלו להדריך אתכם באשר לחומר העמיד ביותר לסביבה שבה השלט שלכם ימוקם. לדוגמה, שלטי זכוכית שמתאימים יותר לחללים פנימיים או שלטים לבניינים המיוצרים ממתכת עמידה לתנאי מזג האוויר.

סוג השילוט המתאים

את סוג השילוט כדאי לבחור לפי צרכי המיתוג או השיווק שאותם הוא אמור לספק. אם למשל אתם רוצים למשוך את תשומת לב העוברים והשבים בכביש סואן – שילוט מואר יהיה הטוב ביותר. ואם אתם רוצים לכוון את המבקרים לבניין המשרדים שלכם, שלט חיצוני ממתכת עשוי להיות הטוב ביותר.

מיקום, מיקום, מיקום

מיקום השילוט חשוב לא פחות מגודלו. בחירת המיקום הטוב ביותר לשלט היא שיקול חשוב. למשל, הצבת שלט על מבנה שכמעט ולא נראה לעין, יהיה סתם בזבוז של כסף ושלט טוב. כך גם הצבת שלט במקום שהוא מתחת לגובה העיניים או באזור שאינו מואר. כדי להפיק את המיטב מהשילוט שלכם, חשוב להתחשב במיקום שלו.

אנשי המקצוע עומדים לרשותכם, כדי להציע לכם את השילוט המתאים ביותר לצרכים הספציפיים שלכם.

אולי יעניין אותך גם?

למידע נוסף, לשאלות ולהצעת מחיר, השאירו פרטים בטופס שבאתר ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן