מאמרים

שילוט לעסקים ברמה הגבוהה ביותר

שלטים לעסק קטן

אם אתם מתכננים להקים עסק קטן, יהיה עליכם לשקול היטב איך השילוט יכול לעזור לעסק שלכם. בשוק התחרותי של ימינו, שילוט יצירתי ואטרקטיבי יסייע לעסק שלכם להגדיר את עצמו בנפרד מהמתחרים.

מחקרים מלמדים כי לקהל הלקוחות יש נטייה רבה יותר לרכוש מעסק שכבר שמעו עליו. לכן, שילוט בולט, עם אותיות תלת מימד, למשל, יוכל לסייע לכם לטמון את הזרע אשר יניב פירות בדמות מכירות עתידיות.

חשיבות השילוט לעסק

הפונקציונליות של השילוט

שלטים לעסקים משמשים לעסק הקטן שלכם כמעין איש מכירות דומם. השלטים החיצוניים מושכים את תשומת לב העוברים ושבים למקום העבודה שלכם, ועוזרים להבדיל אתכם מהעסקים האחרים הנמצאים ברחוב.

שילוט פנים, לעומת זאת, מסייע ללקוחות לאתר את המוצר שהם מחפשים. וכאשר מוסיפים אותו לתצוגות מיוחדות של מוצרים, השילוט הפנימי יכול גם להוביל ולעודד את הלקוח האימפולסיבי, לקנות.

למעשה, קובעים המומחים, השלטים בעסק משמשים כמעין קישור ראשוני בין העסק לבין קהל הלקוחות.

סוגים שונים של שלטים

שלטים חיצוניים ניתן לנעוץ בקרקע או לתלות על גבי הבניין של העסק.

  • שלטים, אשר מיועדים לעמוד על הקרקע, זמינים במגוון של צורות וגדלים. בדרך כלל מעמידים אותם בסמוך לכביש כדי למשוך את תשומת ליבם של הנהגים החולפים.
  • שלטים התלויים על המבנה שבו נמצא העסק, עשויים להיות שימושיים באזורים שבהם קיימת תנועה גדולה של הולכי רגל, כגון אזור הקניות במרכז העיר.

העברת מסר משמעותי באמצעות שלטים

שלטים יכולים להיות מרכיב חיוני באסטרטגיה השיווקית הכוללת של העסק. שלט המכיל את הלוגו של העסק יכול לעזור בחיזוק המותג שלו. שלטים משמשים גם כדי למשוך תשומת לב לקידום העסק, וכדי להעביר מידע על העסק.

בגלל ששלט חיצוני עומד גלוי לעין כול 24 שעות ביממה, 365 ימים בשנה, ההשפעה שלו היא רציפה וקבועה.

יתרונות השילוט

עבור עסקים אשר תקציב השיווק שלהם מוגבל, השלטים יכולים לשמש כצורה חסכונית לשיווק. לפי ה-SBA (Small Business Administration), האתר לעסקים קטנים בארצות הברית: כאשר משתמשים בשילוט, במקום בסוגים אחרים של פרסום כמו רדיו, טלוויזיה ועיתונות – העלות-לפי-אלף (השיטה הנפוצה המשמשת להערכת המחיר שהעסק יצטרך לשלם כדי להגיע לאלף לקוחות פוטנציאליים), נמוכה בהרבה.

שיקולים שיש לקחת בחשבון

שלטים יכולים להיות יעילים גם מחוץ לשטח הבנוי. הצבת שלט גדול מאפשרת להעביר מסר תמציתי לנהגים החולפים על הדרך.

דרך אחרת להשתמש בשילוט נייד: הצמדת שלטים מגנטיים אל גוף המכוניות של העסק, כך שישמשו כצורה של פרסום נייד. אפשר גם לשלם לנהגים אחרים כדי שיצמידו שלט מגנטי של העסק שלכם על כלי הרכב שלהם.

חשיבות המראה של השילוט

לא משנה עד כמה העסק הקטן שלכם מצליח, אחד ההיבטים הקריטיים ביותר של המופע הציבורי של העסק, הוא השילוט שלו.

  • השילוט הוא סוג של תקשורת מהירה וחסכונית המכריזה מי אתם ומה יש לכם להציע.
  • שילוט מתוכנן בקפידה ומתוחזק כראוי, מצמצם מאוד את הצורך בצורות פרסום אחרות.

הרושם הראשון חשוב

העיצוב הגרפי של השילוט לעסק שלכם, הוא גם הרושם הראשוני שיקבלו עליכם לקוחות חדשים, וגם כלי שיווקי המייצר תמונה עקבית בראשם של הלקוחות החוזרים. רוב העסקים הקטנים מקדישים מחשבה רבה למראה השילוט שלהם ומשלבים בו, לפחות בתחילת הדרך, את תמונת הלוגו ואת הגרפיקה השייכת לזהות המותג שיופיע לעיני הציבור.

לאחר שהחברה כבר יצאה לדרך והתייצבה, השלטים עשויים לשמש כרוח גבית, לנושאים תפעוליים חשובים יותר.

שלטים מרופטים, נורות שרופות או שגיאות כתיב מיותרות, חושפים יחס מרושל ועלולים להרתיע לקוחות. בעלי עסקים קטנים צריכים לבדוק לעיתים קרובות את מצב השלטים שלהם, את המראה ואת המיקום שלהם.

עיצוב השילוט

השילוט של העסק שלכם חייב להיראות לעיניהם של הנהגים והולכי הרגל הנעים בכיוון העסק שלכם, ובסופו של דבר להגביר את הרווחיות שלכם. לכן שילוט חיצוני צריך להיות:

  • מודגש
  • עם הודעה פשוטה
  • קל לקריאה ממרחק

אם תנסו לשלב בשלט יותר מדי פרטים, רק תבלבלו את הקוראים. כדי להיות בלתי נשכחים ועקביים, השלט שלכם צריך לשקף את הלוגו ואת ערכת הצבעים של המותג שלכם.

מומלץ גם להוסיף התקן שימשוך תשומת לב, כגון אורות מהבהבים או טקסט נגלל. השלט חייב להיות מואר היטב ונראה לעין גם לאחר רדת החשיכה. השלט שלכם הוא הפרסומת הטובה ביותר לעסק, בבוקר, בצהריים, בערב ובלילה.

אולי יעניין אותך גם?

דילוג לתוכן