מאמרים

שילוט לעסקים ברמה הגבוהה ביותר

טיפים לבחירת שלט לעסק

בחירת שילוט מתאים לבית העסק אמנם נראית כמו בחירה שולית אך היא קריטית. ראשית, מבחינה סוציולוגית ישנם מחקרים רבים המראים לאיזה סוג של פרמטרים לקוחות מגיבים, ביניהם; גופן, צבע, גודל, צורה ועוד. לשילוט מתאים יש חשיבות רבה במשיכת לקוחות אל בית העסק.

מלבד המשיכה של לקוחות לבית העסק, השילוט הוא קריטי לצורך ההבנה של סוג השירות אותו אתם מספקים. חוסר בשילוט מתאים יכול לגרום לאי הבנות ולהפסדים עבור העסק שלכם, בשל חוסר ידיעה של לקוחות שאתם מספקים שירות כזה או אחר. לדוגמה, כאשר מדובר בעסק לכלי כתיבה וציוד משרדי, יכול להיות שאותו עסק מוכר גם בסיטונאות, חוסר בשילוט מתאים יכול לגרום לבית העסק להפסיד לקוחות המעוניינים לרכוש ציוד משרדי בסיטונאות.

טיפים לבחירת שילוט מתאים לבית העסק:

השוק כיום רווי במגוון עצום של שלטים לבתי העסק; שלטים מוארים באורות ניאון, שלטים צבעוניים, כרזות, פוסטרים, שלטים צפים התלויים מהתקרה וכיו"ב. בתוך כל המגוון הנ"ל קל מאוד ללכת לאיבוד, לכן, אספנו מספר טיפים לבחירת שילוט מתאים לעסק שלכם;

  1. זהו מיהו קהל היעד שלכם- קהל היעד שבית העסק מתכוון למשוך הינו פקטור חשוב בבחירת השילוט המתאים. ככל שמדובר בקהל צעיר, נרצה להתאים שילוט שהוא יותר חדשני עם טוויסט שיבלוט בצורה מיוחדת מיתר השלטים באזור. כשמדובר בקהל יעד בוגר יותר, נרצה להשתמש בפונט ברור וקריא, כתב גדול ושילוט שניתן לזהות בקלות.
  2. חשבו פשוט- מטרת השלט היא למשוך לקוחות, להגדיר מהי מטרת העסק מבלי להיגרר לפרטים נוספים ומיותרים. פרטים מיותרים על השלט יגרמו לכך שהשלט יראה עמוס מדי לעין של הלקוח העובר בסביבה ומשכך לגרום לו כלל לא לקרוא ולהתעמק בשלט. לכן, נרצה ליצור שלט שמבהיר את האג'נדה של בית העסק בצורה קלה וקולעת.
  3. עיצוב- לאלמנט העיצובי מקום רב בבחירת השלט המתאים. מחקרים סוציולוגים רבים מראים כי לקוחות רבים מגיבים לשלטים המכילים קונטרסטים של צבע, הקונטקסט אינו שגרתי לעין ולכן מושך את תשומת הלב באופן מיידי. כמו כן, הציפוף והריווח של האותיות הם מרכיבים קריטיים, נרצה שהכתב יהיה גדול בולט ומושך, אך עם זאת שהאותיות לא תהינה רחוקות מידי האחת מן השנייה.
  4. בידול- חשבו מה מבדל את העסק שלכם מעסקים אחרים בתחום ומה המאפיינים הייחודיים שהעסק שלכם מציע שהמתחרים לא מציעים. אם העסק שלכם הוא עסק שעוסק בהכנת אשר הייחודיות שלו היא הכנת עוגות בהתאמה אישית, חשוב שנוכל להצליח להעביר זאת באמצעות השלט בצורה הנכונה.
  5. תאורה לשלט- אם ברשותכם בר משקאות או מועדון ריקודים שפעילים בעיקר בשעות הלילה, יהיה זה הגיוני למשל לבחור שלט המכיל נורות לד, וזאת בכדי שאנשים יוכלו לקרוא את תוכנו גם בשעות הערב  שבהן התאורה אינה מיטבית.

מוצרים משלימים לבית העסק

טיפים לבחירת שילוט מתאים לעסק הם חשובים אך הם אינם חזות הכל, ישנם מוצרים משלימים רבים לעסק שחשוב לבחור אותם בקפידה תוך חשיבה על התאמתם לעסק הספציפי שלכם.

  • קופות ממוחשבות לעסק- קופות ממוחשבות לעסק מקנות לנו מהירות עבודה ופשטות. הקופות הללו ניתנות להפעלה בלי צורך בניסיון מקדים והן מאוד פשוטות לתפעול. כמו כן, הקופות תומכות במשקל ובמוצרים עם וריאציות. בנוסף, באמצעות הקופות ניתן לטפל באופן מהיר בלקוחות הנמצאים בתור.
  • מערכת לניהול מלאי- מערכת המאפשרת סדר וארגון בעיקר כאשר מדובר במחסנים ועסקים גדולים, אך לא רק. באמצעות המערכת הנ"ל ניתן לחסוך גם בכוח אדם.

לסיכום, בחירת שילוט מתאים לעסק היא עניין קריטי להצלחתו ומשיכת לקוחות אל בית העסק. מלבד השילוט ישנם מוצרים משלימים רבים שיש לרכוש על מנת שבית העסק יוכל להתנהל ביעילות ובפשטות וליצור סביבה נעימה לעובדים וללקוחות כאחד. כשאתם בוחרים ספק לשילוט ומוצרים משלימים, חשוב מאוד שתשימו דגש על מקצועיות ועבודה עם חומרים ומלאי מוצרים איכותי.

אולי יעניין אותך גם?

דילוג לתוכן