מאמרים

שילוט לעסקים ברמה הגבוהה ביותר

4 טיפים לתכנון שילוט עסקי בולט לחנות שלכם

ישנן דרכים מתקדמות רבות לשיווק עסק של חנות, אך מחקרים הוכיחו שדווקא פרסום אשר נחשב כ"מיושן" כמו שילוט עסקי הוא בין הדרכים הטובות ביותר למשוך לקוחות – זאת לאחר שבעלי חנויות רבים כבר העידו שהשילוט שלהם משך תשומת לב רבה מהעוברים והשבים, ואף תרם לעלייה ברף המכירות. נכון, אנחנו נמצאים בעידן דיגיטלי ומרבית החיפושים אחר שירותים ומוצרים נעשה באמצעות מכשירים דיגיטליים שונים, אך, נתון זה אינו סותר את העובדה כי אין תחליף למראית עיניים, ואין תחליף לשילוט אשר מעביר את הרושם הראשוני של העסק ללקוח ופותח את הדלת להמשך חקירה . אז כדי ליצור שילוט מזמין לחנות שלכם חשוב להקפיד על מספר עקרונות – כך תעשו זאת:

בחירת צבעים נכונה לשילוט עסקי בולט

כאמור, המעבר של העולם לסביבה ממוקדת טכנולוגית הכניס לחיינו את שיטות השיווק המקוון, כגון קמפיינים שונים, רשתות חברתיות, ואף הקמת חנות אינטרנטית שנחשבת דרך מקוונת מובילה לפרסום ושיווק חנויות ומוצריהן. יחד עם זאת, תמיד כדאי למשוך קהל גם פיזית, והדרך הכי טובה לעשות זאת היא באמצעות שילוט עסקי משכנע.


אחד האלמנטים החשובים בעיצוב שילוט איכותי הוא בחירת צבעים נכונה. ישנה תורה שלמה מאחורי הצבעים ושילובם באופן נכון בהתאם למטרה. צבעי השילוט צריכים להיות משכנעים, ולעזור בביסוס זהות המותג שלכם. מאוד מומלץ להימנע מצבעים "אופנתיים" ולהשתמש בצבעים מקוריים יותר, צבעים בעלי "אריכות" ימים שיוכלו ללכת אתכם שנים קדימה, ולא יגרמו לקהל לאבד עניין לאחר זמן קצר. בחירת הצבעים צריכה להיות מותאמת להיבטים נוספים של העסק כמו הלוגו, פלטת צבעי האתר או אף חשבון האינסטגרם או הפייסבוק של העסק.

ניגודיות נכונה לשיפור קריאות השילוט העסקי שלכם

כדי ליצור שילוט עסקי מרתק וקריא, חשוב לשמור על ניגודיות נכונה בין הגרפיקה לטקסט.
למשל – שימוש ברקע בהיר שיסייע להבליט טקסט בצבע כהה, או להפך (טקסט לבן על רקע שחור, טקסט כחול על רקע ורוד, וכד').


שימוש בצבעים חזקים מאוד לרקע ולטקסט עלולים לגרום לשלט להיות עמוס ולא קריא, אך במידה ובכל זאת תחליטו על צבעים חזקים (כמו בורדו או סגול) תוכלו להשתמש בקווי מתאר או הצללות על הטקסט כדי לעזור בחיזוק התוכן של השלט. אל תחששו מאזורים ריקים. מחקרים רבים מראים כי יותר מרחב מאפשר חווייה נעימה ומסבירת פנים יותר מאשר עומס של צורות גופנים, צבעים וטקסטים על פני מסגרת אחת.

גדלים ומידות פרופורציונליות

ככל שהאותיות בשילוט עסקי יהיו גדולות יותר, כך הן יהיו קריאות יותר – גודל האותיות והשלט עצמו הוא קריטי, במיוחד לשלטים אשר מוצבים על הדרך או שלטים שמוצגים למרחקים.
כמו כן, חשוב להקפיד על שימוש נכון בגודל ופרופורציות של הגופן בטקסט – שימוש בגופן קלאסי או עדין מדי לא יתאים במקרים בהם מציבים שלט שאמור לבלוט למרחקי צפייה ארוכים.

עצבו שילוט בלתי נשכח

שילוט עסקי איכותי יסייע לאנשים לזכור את החנות שלכם, ימשוך לקוחות, ויגרום לחנות להמציא את עצמה מחדש. אל תחששו ללכת על אלמנטים מקוריים ובולטים, כגון:

סימונים שונים

  • שלטי ניאון מיוחדים לעסקים
  • אימג'ים בולטים – כמו למשל תמונות חזקות ובולטות
  • מסר  קצר, קולע וברור
  • ובמידה וזה מתאים למיתוג ולתקציב שלכם – מומלץ אף לשקול לייצר שילוט דיגיטלי או שילוט ניאון אשר יוכל להבליט את החנות שלכם בכל שעות היממה.

אולי יעניין אותך גם?

דילוג לתוכן